Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


lmexplore:importtxt

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
lmexplore:importtxt [2017/03/07 14:48]
msi [Import dat z textového souboru]
lmexplore:importtxt [2017/03/07 14:49] (aktuální)
msi [Import dat z textového souboru]
Řádek 11: Řádek 11:
 Po pečlivé kontrole [[#Názvy a datové typy sloupců|názvů a datových typů sloupců]] a případném [[#Omezení rozsahu dat|omezení rozsahu importovaných dat]] spustíme import stiskem tlačítka ''​IMPORT DATA''​. Data se importují do databáze formátu MS Access a název ''​MDB''​ souboru je odvozen od názvu importovaného textového souboru. Z názvu textového souboru je odvozen i název databázové tabulky, který je však možné změnit. Po pečlivé kontrole [[#Názvy a datové typy sloupců|názvů a datových typů sloupců]] a případném [[#Omezení rozsahu dat|omezení rozsahu importovaných dat]] spustíme import stiskem tlačítka ''​IMPORT DATA''​. Data se importují do databáze formátu MS Access a název ''​MDB''​ souboru je odvozen od názvu importovaného textového souboru. Z názvu textového souboru je odvozen i název databázové tabulky, který je však možné změnit.
  
-**Pozor!** Používáme-li počítač s nastaveným anglickým jazykovým prostředím (a formátem datumu ve tvaru //​měsíc-den-rok//​),​ musíme pro správný import sloupců typu ''​Datum/Čas'' ​zaškrtnout volbu ''​Store dates in MM-DD-YYYY format''​. ​+**Pozor!** Používáme-li počítač s nastaveným anglickým jazykovým prostředím (a formátem datumu ve tvaru //​měsíc-den-rok//​),​ musíme pro správný import sloupců typu //Datum/Čas// zaškrtnout volbu ''​Store dates in MM-DD-YYYY format''​. ​
  
 **Poznámka:​** Nemáme-li českou instalaci Windows a načítáme-li data s českou diakritikou,​ zaškrtneme volbu ''​Convert to ASCII (remove Czech accents)'',​ aby se i v cizojazyčném prostředí zobrazovaly textové hodnoty v čitelné podobě. **Poznámka:​** Nemáme-li českou instalaci Windows a načítáme-li data s českou diakritikou,​ zaškrtneme volbu ''​Convert to ASCII (remove Czech accents)'',​ aby se i v cizojazyčném prostředí zobrazovaly textové hodnoty v čitelné podobě.
lmexplore/importtxt.txt · Poslední úprava: 2017/03/07 14:49 autor: msi