Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


lmexplore:newfromdsn

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

lmexplore:newfromdsn [2015/10/22 16:30] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Připojení dat v externí databázi přes ODBC ======
 +
 +Zejména u rozsáhlých dat nebo ve firemním prostředí jsou analyzovaná data na databázovém serveru a přístupná pouze přes síť. V takovém případě je třeba vytvořit //ODBC datový zdroj// a k němu vytvořit metabázi.
 +
 +Po stisku tlačítka ''​New from DSN''​ se objeví dialogové okno, ve kterém je v prvé řadě třeba zadat název //ODBC datového zdroje// zprostředkujícího přístup k analyzovaným datům. ​
 +
 +Následně se zadává název //ODBC datového zdroje//, pod kterým má být přístupná nově vytvořená metabáze, a dále cesta ke složce, do které má být uložen ''​MDB''​ soubor s metabází. ​
 +
 +Po stisku tlačítka ''​OK''​ se vytvoří nová metabáze, je propojena s analyzovanými daty a objeví se prostředí [[:​lmbase:​lmworkspace|LM Workspace]].
 +
 +==== Definice ODBC datového zdroje ve Windows ====
 +
 +Aby bylo možné data připojit přes ODBC, musí být v systému Windows nejprve vytvořen příslušný ODBC datový zdroj. **Pozor!** ODBC zdroj musí být vytvořen ve správné verzi konfigurační aplikace ODBC podle verze systému LISp-Miner, pomocí které chceme k datům přistupovat.
 +
 +Spouštíme-li LISp-Miner na 64-bitovém operačím systému, máme na výběr mezi 32-bitovou a 64-bitovou verzí LISp-Mineru. ​
 +
 +Obvykle používáme 32-bitovou verzi, pro kterou je však třeba vytvořit 32-bitové ODBC datové zdroje. Pro jejich definici na 64-bitových Windows je třeba spustit konfigurační aplikaci z ''​%windir%\SysWOW64\odbcad32.exe'',​ nikoliv aplikaci //Data Sources (ODBC)// umístěnou v ''​%windir%\system32\odbcad32.exe'',​ která se na 64-bitových Windows nabízí v //​Nástrojích pro administraci//​!
 +
 +Pro 64-bitovou verzi LISp-Miner je nutné definovat ODBC zdroje v 64-bitovém konfigurátoru //Data Sources (ODBC)// v //​Nástrojích pro administraci//,​ resp. umístěném v ''​%windir%\system32\odbcad32.exe''​.
 +
  
lmexplore/newfromdsn.txt · Poslední úprava: 2015/10/22 16:30 (upraveno mimo DokuWiki)