Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


lmexplore:newfrommdb

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
lmexplore:newfrommdb [2015/06/20 16:23]
msi
lmexplore:newfrommdb [2015/07/12 15:15] (aktuální)
msi
Řádek 5: Řádek 5:
 Připojení dat v databázi MS Access spustíme pomocí tlačítka ''​New from MDB''​ v [[:​lmbase:​lmworkspace#​uvodni_dialogove_okno|úvodním dialogovém okně]]. ​ Připojení dat v databázi MS Access spustíme pomocí tlačítka ''​New from MDB''​ v [[:​lmbase:​lmworkspace#​uvodni_dialogove_okno|úvodním dialogovém okně]]. ​
  
-Nejprve je třeba vybrat databázový soubor (přípona ''​MDB''​ nebo ''​ACCDB''​) obsahující analyzovaná data. K tomu můžeme použít tlačítko ''​Browse''​. V případě, že jsme začali importem dat z textového souboru, bude cesta a název k nově vytvořené databázi již předvyplněna.+{{:​lmexplore:​simplecreatemdbdlg.png?​direct&​300 |}} Nejprve je třeba vybrat databázový soubor (přípona ''​MDB''​ nebo ''​ACCDB''​) obsahující analyzovaná data. K tomu můžeme použít tlačítko ''​Browse''​. V případě, že jsme začali importem dat z textového souboru, bude cesta a název k nově vytvořené databázi již předvyplněna.
  
 Následně je třeba zvolit vhodnou identifikaci dvojice data+metabáze,​ která se bude zobrazovat na úvodním dialogovém okně v seznamu naposledy otevřených analýz a také bude použita jako tzv. //Data source name// (zkratka DSN) pro rozhraní ODBC. Použití jako DSN klade na text určitá omezení, zejména na použití pouze znaků bez diakritiky a také nesmí být příliš dlouhý (v opačném případě budeme upozorněni). Následně je třeba zvolit vhodnou identifikaci dvojice data+metabáze,​ která se bude zobrazovat na úvodním dialogovém okně v seznamu naposledy otevřených analýz a také bude použita jako tzv. //Data source name// (zkratka DSN) pro rozhraní ODBC. Použití jako DSN klade na text určitá omezení, zejména na použití pouze znaků bez diakritiky a také nesmí být příliš dlouhý (v opačném případě budeme upozorněni).
lmexplore/newfrommdb.txt · Poslední úprava: 2015/07/12 15:15 autor: msi