Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


lmexplore:relationships

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
lmexplore:relationships [2017/05/25 18:23]
msi
lmexplore:relationships [2017/05/25 18:24] (aktuální)
msi
Řádek 10: Řádek 10:
  
 Oba vztahy jsou typu **1:n** (resp. **n:1**) – pro jeden záznam v tabulce **Hotel** je vždy právě jeden záznam v tabulce **Meteo** a právě jeden záznam v tabulce **Smenarna**. Pro jeden záznam v tabulkách **Meteo** a **Smenarna** však může existovat více záznamů v tabulce **Hotel**, protože v jeden den mohlo přijet více hostů. Oba vztahy jsou typu **1:n** (resp. **n:1**) – pro jeden záznam v tabulce **Hotel** je vždy právě jeden záznam v tabulce **Meteo** a právě jeden záznam v tabulce **Smenarna**. Pro jeden záznam v tabulkách **Meteo** a **Smenarna** však může existovat více záznamů v tabulce **Hotel**, protože v jeden den mohlo přijet více hostů.
- 
-Postupně zadáváme relace pro všechny vztahy typu **1:n** (případně **1:1**) mezi tabulkami v analyzovaných datech. 
  
 **Pozor!** Pokud je mezi tabulkami vztah **m:n**, není obvykle možné vytvořit nad nimi [[:​lmexplore:​tableview|databázový pohled]]. Proto ani nezadáváme vztah mezi tabulkami a hodnoty z druhé ​ tabulky musíme nejprve nějakým způsobem seskupit (agregovat). To můžeme udělat buď už v databázi, nebo použijeme [[:​lmexplore:​columnquery|odvozenou hodnotu vypočtenou vnořeným SQL dotazem]]. **Pozor!** Pokud je mezi tabulkami vztah **m:n**, není obvykle možné vytvořit nad nimi [[:​lmexplore:​tableview|databázový pohled]]. Proto ani nezadáváme vztah mezi tabulkami a hodnoty z druhé ​ tabulky musíme nejprve nějakým způsobem seskupit (agregovat). To můžeme udělat buď už v databázi, nebo použijeme [[:​lmexplore:​columnquery|odvozenou hodnotu vypočtenou vnořeným SQL dotazem]].
  
 ===== Přidání vztahu mezi tabulkami ===== ===== Přidání vztahu mezi tabulkami =====
 +
 +Postupně zadáváme relace pro všechny vztahy typu **1:n** (případně **1:1**) mezi tabulkami v analyzovaných datech.
  
 V menu ''​Data Introduction''​ vybereme položku ''​Relationships''​ a objeví se dialogové okno se seznamem již nadefinovaných vztahů. V menu ''​Data Introduction''​ vybereme položku ''​Relationships''​ a objeví se dialogové okno se seznamem již nadefinovaných vztahů.
lmexplore/relationships.txt · Poslední úprava: 2017/05/25 18:24 autor: msi