Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Postranní lišta

Úvod


Data Hotel

Další data


Typové úlohy
Všechny řešené příklady


Řešené příklady s detaily na wiki

Histogramy na wiki

Asociační pravidla na wiki

Kontingenční tabulky na wiki

Dvojice asociačních pravidel


lm_guha_di_sedm_procedur

Sedm GUHA procedur

Typové úlohy představené v této wiki se týkají sedmi GUHA procedur podrobně popsaných ve wiki Metoda GUHA a systém LISp-Miner.

CF-Miner

Procedura CF-Miner hledá podmínky dané booleovským atributem χ za kterých histogram daného atributu splňuje zadané podmínky. Podrobný popis procedury je zde. Příklady řešené procedurou CF-Miner jsou popsány zde.

4ft-Miner

Procedura 4ft-Miner hledá zajímavá asociační pravidla φ≈ψ a podmíněná asociační pravidla φ≈ψ/χ kde φ, ψ a χ jsou booleovské atributy. Asociační pravidla jsou vyhodnocována na základě čtyřpolní kontingenční tabulky. Podrobný popis procedury je zde. Příklady řešené procedurou 4ft-Miner jsou popsány zde.

KL-Miner

Procedura KL-Miner hledá podmínky dané booleovským atributem χ za kterých platí daná podmínka na kontingenční tabulku dvou kategoriálních atributů. Podrobný popis procedury je zde. Příklady řešené procedurou KL-Miner jsou popsány zde.

SDCF-Miner

Procedura SDCF-Miner hledá dvojice podmínek dané booleovskými atributy α a β, za kterých se histogramy daného atributu liší zadaným způsobem. Podrobný popis procedury je zde. Příklady řešené procedurou SDCF-Miner jsou popsány zde.

SD4ft-Miner

Procedura SD4ft-Miner hledá asociační pravidla φ≈ψ a dvojice podmínek dané booleovskými atributy α a β, takové, že se charakteristiky podmíněných asociačních pravidel φ≈ψ/α a φ≈ψ/β liší zadaným způsobem. Podrobný popis procedury je zde. Příklady řešené procedurou SD4ft-Miner jsou popsány zde.

SDKL-Miner

Procedura SDKL-Miner hledá dvojice podmínek dané booleovskými atributy α a β, za kterých vztah dvou kategoriálních atributů popsaný kontingenčními tabulkami liší zadaným způsobem. Podrobný popis procedury je zde. Příklady řešené procedurou SDKL-Miner jsou popsány zde.

Ac4ft-Miner

Procedura Ac4ft-Miner hledá asociační pravidla φ≈ψ a vhodné akce které odpovídající modifikaci pravidla φ≈ψ takové, že po modifikované asociační pravidlo má daným způsobem příznivější charakteristiky než to původní. Podrobný popis procedury je zde. Typové úlohy řešené procedurou Ac4ft-Miner jsou popsány zde.

lm_guha_di_sedm_procedur.txt · Poslední úprava: 2019/08/16 21:04 (upraveno mimo DokuWiki)