Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Postranní lišta

Úvod

Důležité pojmy

Vztahy, s nimiž procedury pracují

GUHA procedury

GUHA procedury - společné prvky

Observační kalkuly - relevantní výsledky

Důležité tématické okruhy

lm_guha_te_procedury_zadavani

Zadání množiny relevantních tvrzení

Popisované procedury pracují s různými relevantními tvrzeními (asociačními pravidly, SD4ft-pravidly, atd.) verifikovanými na základě různých typů kontingenčních tabulek. Zadání množiny relevantních tvrzení které mají být generovány a verifikovány se skládá z některých nebo případně všech těchto částí:

Při zadání mohou být využity uložené vzory. Způsob jejich využití se liší v závislosti na konkrétní proceduře.

Zadání množiny relevantních cedentů

Zadání množiny relevantních cedentů se skládá z několika parametrů definujících množinu základních nebo odvozených booleovských atributů, ukázka je v levé části následujícího obrázku. Zadání množiny relevantních cedentů může být i prázdné, ukázka je v pravé části obrázku.

Podrobnosti jsou zde. Informace o zadání množiny relevantních cedentů lze získat i z této této prezentace. Množina relevantních cedentů je množina základních nebo odvozených booleovských atributů určená uvedeným způsobem.

Pokud je zadání množiny relevantních cedentů prázdné jako v pravé části obrázku, pak za množinu relevantních cedentů může být považována množina obsahující identicky pravdivý booleovský atribut True. To záleží na konkrétní proceduře. Může se stát i to, že zadávající parametry jsou použity tak, že jim nevyhovuje žádný základní ani odvozený booleovský atribut. Potom také může být za množinu relevantních cedentů považována množina obsahující booleovský atribut True.

Zadání seznamu atributů

Podrobnosti jsou zde, kde je popsáno zadání seznamu atributů jako součást zadání procedury CF-Miner.

lm_guha_te_procedury_zadavani.txt · Poslední úprava: 2019/10/07 15:08 (upraveno mimo DokuWiki)